.

dnes je streda, 23. september 2020

prihlásiť

Príďte k nám

Pridajte sa k nám, opäť prijímame nových členov

Od augusta 2019 prijímame nových členov. V máji začína nová sezóna. LOPS je otvorený všetkým záujemcom o lyžovanie a všestrannú pohybovú prípravu. Každý člen má možnosť využívať všetky aktivity, ktoré klub ponúka. Priestor je vytvorený i pre rekreačných lyžiarov s možnosťou postupného zaradenia medzi pretekárov. Rodičom detí, ktoré s lyžovaním začínajú, poradíme v otázkach správnej lyžiarskej výbavy. Každá zo skupín má zabezpečených kvalifikovaných trénerov. Klub spolupracuje so športovými lekármi a odborníkmi na správnu telesnú záťaž a výživu.

Tréningový program zahŕňa okrem dní strávených na snehu kondičnú prípravu v telocvični a prírode, loptové hry, in-line korčuľovanie, bicyklovanie, plávanie, vodné lyžovanie či vysokohorskú turistiku s ohľadom na všestranný rozvoj, regeneráciu a zábavu.

Záujemcovia o členstvo v klube LOPS majú možnosť vybrať si z troch možností

  1. Prípravná skupina deti 4-6 rokov. Zahŕňa základnú výučbu lyžovania a všeobecnú pohybovú prípravu zodpovedajúcu tejto vekovej skupine, všetko hravou formou. Podľa záujmu sa deti môžu zúčastňovať pretekov v kategórii “superbaby”. Deti pri vstupe do klubu nemusia vedieť lyžovať.
  2. Rekreačná skupina - deti od 6 rokov. Je zameraná na rozvoj všeobecnej a špeciálnej pohybovej prípravy detí. Zahŕňa zdokonaľovanie lyžiarskej techniky, carvingového oblúku a jazdy vo voľnom teréne i v bránach. U detí sa predpokladá zvládnutá základná lyžiarska technika a schopnosť jazdiť na vleku-gombičke. Deti majú možnosť byť preradené do pretekovej skupiny.
  3. Pretekové lyžovanie – deti od 6 rokov. Je komplexne zamerané na prípravu v pretekovom zjazdovom lyžovaní. Trénuje sa technika jazdy v bránach a vo voľnom teréne. Deti sa zúčastňujú pretekov Slovenského pohára i medzinárodných pretekov. Pri zaradení do tejto skupiny je vhodné zvážiť celkovú športovú kondíciu a záujem dieťaťa, predchádzajúce pretekové skúsenosti nie sú, hlavne u mladších vekových skupín, potrebné.

 

.