TOP
Image Alt

Tréningový proces

Tréningový proces je realizovaný v troch rovinách:

  1. Všeobecná pohybová príprava detí, získavanie základných pohybových znalostí formou hier a kondičná príprava prebieha v telocvični, na atletickej dráhe, kolieskových korčuliach, bicykloch alebo v prírode. Všeobecná príprava sa koná v mesiacoch september až jún dva až štyrikrát do týždňa. Túto fázu tréningu dopĺňajú pravidelné letné sústredenia v mesiacoch júl a august
  2. Lyžiarsky výcvik. Tréning je zameraný na nových členov bez pokročilých znalostí lyžovania, ale aj stálych členov.  Pripravuje členov na preteky na Slovensku (Slovenské poháre, Goralský klobúčik, Majstrovstvá Bratislavy…) i v zahraničí (nominovaných pretekárov na medzinárodné žiacke preteky, ďalej Stop drogy, International Kidstrophy…).
  3. Aktivity prebiehajú na snehu v predsezónnych tréningových kempoch na ľadovcoch v Rakúsku, v zimných mesiacoch na sústredeniach v rôznych lyžiarskych strediskách v oblasti Ski Amade, cez pracovný týždeň na Pezinskej Babe (ak sú priaznivé snehové podmienky) a cez víkendy na akciách konaných v rôznych slovenských strediskách.

V súčasnosti sú deti rozdelené do troch, resp. štyroch vekových družstiev – superbaby, predžiaci, žiaci a juniori.

Ambíciou každého mladého pretekára by mala byť účasť na uvedených súťažiach, ktoré sú platformou na reprezentovanie svojho lyžiarskeho oddielu. 

Nesmie však chýbať radosť z lyžovania samotného.

You don't have permission to register